Naše historie

Značka Odlo

lamp idea icon

ODLO je vynálezcem a průkopníkem funkčního sportovního prádla. Je předním švýcarským výrobcem sportovního funkčního prádla s dlouhou rodinnou tradicí držící vysoký standard kvality. Jako technologický lídr ODLO vyrábí to nejlepší funkční oblečení pro všechny ty, kteří milují sport - za každého počasí a při jakékoliv intenzitě. ODLO Vám zajistí nejen dokonalý zevnějšek, ale zaručí, že vaše tělo se bude cítit komfortně po celou dobu Vaší sportovní aktivity.

clothing icon

ODLO výrobky mají velice dlouhou životnost. Čistý polyester i nejběžnějším používaným materiálem u našich výrobků. Ekologická zátěž polyesteru na životní prostředí je zdaleka lepší než například u bavlny či vlny (nižší emise uhlíku a nižší spotřeba vody).

number one icon

ODLO je jedničkou na evropském trhu v sekci funkčního sportovního prádla. Ale i v dalších oblastech sportovního oblečení je ODLO velice úspěšné zejména v kolekcích outdoor, běh, kolo, běh na lyžích, tec-shirt (jedno tričko pro všechny sportovní aktivity) a také v oblečení pro děti.

 

Veškeré ODLO sportovní prádlo prošlo a bylo označeno nezávislým testovacím a certifikačním systémem ÖKO Tex 100-certified (www.oko-tex.com).

factory icon

ODLO vyrábí téměř dvě třetiny produktů ve svých závodech umístěné v Evropě (Portugalsko a Rumunsko). ODLO dále zaměstnává dalších 20 subdodavatelských firem, které pečlivě monitoruje. Centrála společnosti je ve Švýcarsku. ODLO má své vlastní dceřiné společnosti v Německu, Francii, Belgii/Holandsku, Rakousku a Velké Británii. Značka ODLO je aktivně zastoupena ve více než 20-ti zemích po celém světě.

 

V České republice a na Slovensku tuto značku výhradně zastupuje společnost Sportec s.r.o.

HISTORIE ODLO

Historie začíná v Norsku, s dvěma šicími stroji a představou výroby vysoce kvalitního oblečení pro sportovce. Značka je složena z jména Odd Lofteröd a ODLO je na světě. Pan Odd Lofteröd starší si je jistý, že jeho práce bude mít úspěch a značka bude celosvětově známá.

1946

Historie začíná v Norsku, s dvěma šicími stroji a představou výroby vysoce kvalitního oblečení pro sportovce. Značka je složena z jména Odd Lofteröd a ODLO je na světě. Pan Odd Lofteröd starší si je jistý, že jeho práce bude mít úspěch a značka bude celosvětově známá.

1963

V tomto roce pan Odd Lofteröd starší používá revoluční syntetické vlákno „Helanca“, které reguluje teplo oděvu pro běžkaře a rychlobruslaře. Když se v roce 1964 konají Zimní Olympijské hry, nosí tento oděv celý početný Norský vítězný tým, který získal na těchto hrách v Innsbrucku mnoho medailí.

1972

Rok 1972 vidí podobu „ODLO TERMIC“- prvního úplného syntetického sportovního prádla. V tom samém roce, 25 národních týmů soutěží na Zimních Olympijských hrách v Sapporu oděný do ODLO závodního oblečení.

1987

V tomto roce se firma přestěhovala do Švýcarska. Byl vynalezen „ATLETIC CLOTHING SYSTEM“, založený na známém principu vrstvení. Důvěrná ODLO funkce oblečení leží v používání vrstvení. Začátek je ve spodním prádle, protože je důležité cítit se v oblečení jako ve své kůži.

2003 - dnes

V novém století značka ODLO narůstá na trhu. Umístění značky nepochybně podporuje vášeň pro sportovní filozofii. Značka ODLO má díky svému marketingu schopnost vést v oblasti sportovního oblečení na trhu. Značka ODLO vede diky kvalitě. Tu oceňuje nespočet sportovců, kteří závodí a vyhrávají v ODLO výrobcích od roku 1946.